REGGAE 2 JUNGLE STAGE NA BEATS FOR LOVE 2017

Stejně jako každý rok, tak i letos se na ostravském festivalu ‚Beats For Love‚ dočkáme ‚Reggae 2 Jungle‚ scény. A stejně jako každý rok, tak i letos se máme na co těšit.

O festivalu

Kdyby někdo nevěděl, tak ‚Beats For Love‘ je multižánrový festival situovaný v jádru industriální národní památky Dolní Vítkovice v Ostravě, jehož tradice sahá zpátky do roku 2013. Právě roku 2013 proběhl totiž první ročník tohoto festivalu, kterého se zúčastnilo krásných cca 25 000 návštěvníků.

Reggae 2 Jungle Stage

Reggae 2 Jungle Stage‚ je scéna, která je na tomto festivalu již od samého začátku a je místem, kde reggae potkává jungle. Za dobu své existence se na ní vystřídali umělci jako: ‚David Boomah‚, ‚Jamie Irie‚, ‚DJ Frisk & Solstice‚, ‚Freeze‚, ‚Jacky Murda‚, ‚Aries‚, ‚Jamie Bostron‚ a mraky dalších.

Letos (ostatně jako každý rok) pořadatelé slibují nejsilnější line up v historii festivalu a jelikož a protože byli vyhlášeni již všichni zahraniční headlineři ‚Reggae 2 Jungle Stage‘, můžeme se společně podívat na to, jestli se pořadatelům podařilo dostát svým slibům nebo ne.

The Ragga Twins

První velkou hvězdou ohlášenou na letošním ročníku je legendární britské duo za mikrofonem, bratři jak se patří, ‚The Ragga Twins‚.

Deman Rocker a Flinty Badman, jak si jinak jako umělci říkají,  jsou v jistých kruzích považováni za jedny z průkopníků jungle muziky. Jejich první vystoupení a nahrávky probíhali již v počátcích 90. let a od té doby spolupracovali s velmi dlouhým seznamem zpěváků a producentů začínajícím jménem ‚Aquasky‚ a konče jménem ‚Skrillex‚. Do dnešního dne vydali ‚Ragga Twins‘ 3 alba a téměř 30 singlů.

Pokud chcete vědět víc o této dvojce a umíte anglicky, pak zkuste třeba tento článek z Wikipedie.

Deadly Hunta

Dalším headlinerem, který se představí na letošním ročníku B4L, je britský vokalista ‚Deadly Hunta‚, který se sice žánrově soustředí spíše na dancehall a hip-hop, než na jungle, ale i tak si ho zde zmíníme.

Deadly Hunta‚, vlastním jménem Trevor, je dalším z veteránů působících na scéně již od devedesátých let. Zásadní moment v jeho životě se udál roku 1994, kdy se mu dostalo příležitosti zazpívat v jamajském studiu ‚Bobby Digital‚. V tento moment si uvědomil svoje spojení a vztah k hudbě a také to, že právě hudba by mohla být předmětem jeho kariéry. Od této chvíle se začal věnovat veřejným vystoupením, kde dělal předskokana takovým jménům, jako např. ‚Daddy Fredy‚, či samotnému ‚Buju Banton‚. V roce 1996 pak podepisuje svou první smlouvu s labelem ‚MCA‚.

V Trevorově životě a kariéře se toho za ta léta událo více, než dost. Koho zajímá podrobný přehled, ten se mrkne na jeho BIO třeba na Trevorově FB profilu.

Pro nás junglisty je zásadním momentem v jeho kariéře kooperace s d’n’b producentem ‚Aphrodite‚, která vyústila ve vznik legendárního choonu ‚Ganja Man‚.

Eva Lazarus

Další hvězdou letošního ročníku Beats For Love je nadcházející superstar, o které ještě hodně uslyšíme, půvabná ‚Eva Lazarus‚.

Eva se poprvé dostává do širšího povědomí společně s britským projektem ‚Dub Mafia‚, kde působí jako ‚front woman‚ a sklízí tak neuvěřitelné úspěchy, že si o ní lidé začínají povídat jako o druhé ‚Lauryn Hill‚ (Fugees).

Jelikož projekt ‚Dub Mafia‚ je jejímu potenciálu malý, vydává se Eva i na dráhu sólo umělkyně, na které se věnuje žánrům od Reggae, přes Hip-Hop, Drum’n’Bass, až po Jungle a trochu dál. Spolupracuje se jmény jako: ‚Stanton Warriors‚, ‚Etherwood‚, ‚Dub FX‚, ‚Mr Woodnote‚, ‚Danny Byrd‚, ‚Jus now‚, ‚Gotsome‚, ‚Serocee‚, ‚Gardna‚, ‚Aries‚ a hromadou dalších.

Jamie Irie

Jamie Irie, vlastním jménem Jamie Buckley Saysell, je rodák z britského Gloucesteru, kterého jsme na festivalu B4L mohli slyšet již v roce 2015. Již ve svém útlém věku Jamie propadl lásce k reggae a dancehall muzice, která velice rychle vyústila v psaní prvních rýmů.

Za dobu svého působení na scéně vydal 3 alba, 1 EP a 3 singly.

Na festival Beats For Love Jamie dorazí se svým dvorním DJem, který si říká ‚Scotty‚.

General Levy

Posledním zahraničním headlinerem letošní ‚Reggae 2 Jungle‚ scény není nikdo jiný, než ‚General Levy‚, autor nesmrtelné hymny všech junglistů a příznivců filmu ‚Ali G In Da House‚, pecky nazvané ‚Incredible‚.

General Levy‚, vlastním jménem Paul, se narodil 28. dubna 1971 v Londýně a od mala se potuloval mezi indicko-asijskou a africkou komunitou, což ovlivnilo jeho hudební chutě. Již jako 14ti lettý pořádal soul, ska, hip-hop a calypso párty kolem hlavního města, na kterých zároveň i vystupoval. Netrvalo to dlouho a první nahrávací studia začala volat a dožadovat se jeho vystoupení. Jeho kariéra tak nabrala na otáčkách.

Od té doby se stal jedním z nejžádanějších MCs své generace. Singly jako ‘Tell Me Why’ nebo ‘You Can’t Hurry Love’ jeho žádanosti jen přidaly, což vyústilo v jeho debutové album ‚Double Trouble‚, které vyšlo v roce 1992. Aby toho nebylo málo, v roce 1994 vydává společně s producentem ‚M-Beat‚ legendární pecku ‚Incredible‚, která za celou dobu své existence neupadla ani jednou jedinkrát v zapomnění.

Do dnešního dne ‚General Levy‚ spolupracoval snad s každým, na koho si jen vzpomenete.

Český support

Český jungle support zatím nebyl vyhlášen, proto si ho zatím necháme pro sebe. Pro více informací proto sledujte buď oficiální stránky festivalu B4L a nebo stránky naše.

Komentáře:

RelatedPost