RAGGAJUNGLE NA LET IT ROLL 2016

Letní festivalová sezóna se kvapem blíží, line upy se začínají pomalu uzavírat a jak to tak vypadá, letos si, junglists, příjdeme na své. Postupně se společně podíváme na všechny festivaly nabízející zajímavý line up a představíme si jednotlivé jungle artists. Prvním festivalem, jehož jungle line up rozebereme, je Let It Roll 2016.


Festival Let It Roll nejspíš netřeba nikomu nějak extra představovat. Každý zajisté byl nebo alespoň slyšel z vyprávění o drum’n’bass události roku, na které se každoročně představí několik stovek nejlepších producentů a DJs napříč všemožnými (a kolikrát i nemožnými) subžánry D’n’B, které doplňuje spousta pestrého doprovodného programu. Všude krásné ženy, namakaní chlapi, české ceny a také zákony.

Jak se tomu stalo za poslední roky zvykem, bude tento D’n’B Mordor prozařovat noc pod taktovkou jedněch z praotců jungle muziky u nás, Bass Beast Soundu, na které se letos představí celkem zajímavá škála zahraničních umělců.

Prvním, kdo se na BB stage objeví, je Nicky Blackmarket. Nicky se k DJingu dostal už někdy v osmdesátých letech, ve věku 14ti let. Tou dobou začínal jako „electro“ DJ, což se změnilo v letech devadesátých, kdy jako jeden z prvních přeskočil na vlnu lámaného beatu, na které s přehledem surfuje dodnes. Kdo zná Nickyho tvorbu, ten ví. Kdo nezná, pogooglí si jeho jméno a pak si přivře čelist, která mu spadne pod vlivem údivu, na jakých akcích Nicky vystupoval a s jakými legendami přišel do styku.

Dalším, kdo se objeví na letošním „Liru“, není nikdo jiný, než samotný Kenny Ken. Kenny, dost podobně jako Nicky, začínal s DJingem již v osmdesátých letech, konkrétně roku 1989, kdy nejvíc frčel Acid House. Poté, co Kenny vydává jeden ze svých největších hitů ‚Everyman‘ a roku 1994 vyhrává Jungle Sound Clash, prolamuje ledy a proráží tím mezi DJ smetánku té doby. Stejně tak jako Nicky, i Kenny Ken přišel do styku s těmi největšími, mnohdy už bohužel nežijícími, legendami jungle a drum’n’bass scény.

Fleck, původem řecký producent, který v současné chvíli vydává pod hlavičkou Serial Killaz a je členem Kings Hi-Fi soundsystému a bristolského kolektivu Boom Sound, je dalším umělcem, který se objeví na Bass Beast stage na letošním ročníku Let It Rollu. Fleckova cesta začala již někdy v letech devadesátých, kdy začal provádět první experimenty se zvuky, které vykrystalizovali roku 2009, kdy vydal album pojmenované ‚Dub Muse‘. Od té doby začal vydávat své věci na nejrůznějších labelech – počínaje ODG, přes Chopstick Dubplate, třeba až po Born On Road.

Posledním headlinerem je britský DJ Hybrid, který je služebně nejmladším z této čtveřice, což mu však neubírá ani trochu na umu. Hybrid začal v roce 2004 jako DJ a rychle se dostal do povědomí širšího publika díky své vytříbené selekci a technice mixu. Postupem času proniká do tajů hudební produkce a v roce 2010 zakládá label nazvaný ‚Audio Addicts Records‘. V roce 2012 podepisuje smlouvu s legendárním labelem ’36 Hertz Recordings‘ a zakládá další label, který tentokrát nese název ‚Deep In The Jungle‘. V roce 2015 vydává své první album ‚Mixed Origins‘ a vyhrává několik kategorií v anketě We love Jungle Awards.

Tuto hvězdnou čtyřku doplní česká DJ posádka, jejíž jména trochu tušíme, ale zatím oficiálně nevíme. Budeme tedy muset vydržet do oficiálního vyhlášení ze strany pořadatelů.

Pro více info o celém festivalu a nejen, přejděte na www.letitroll.cz.

Komentáře:

Související články: