COOLDY

Jakub Kuldánek alias Dj Cooldy v roce 2003 navštívil již legendární párty Slim Slam Drum v ostravském Fabriku a bylo mu jasné, že párty a hlavně Djing je to, co chce. Jako dítě odchované na klávesách v hudební škole měl k hudbě velmi blízko, ale teprve až tehdy poznal, že jeho srdce zasáhl drumandbass a raggajungle. Začal koketovat s gramofóny a učil se nich roztáčet a mixovat desky.
Od roku 2005 se již dá mluvit o skutečném hraní. Začíná pořádat sice amatérské, ale za to od srdce pořádané párty v již neexistující bohumínské Bedrunce. Jeho um se začíná rozvíjet mezi různé styly jako je jump-up, liquid, jungle, raggajungle, electro, jeho základem však zůstává starý dobrý clasic drumandbass a raggajungle.

S rozvíjením jeho hraní šlo také ruku v ruce roztahovaní jeho chapadel mezi další kluby v moravskoslezském kraji.

Dá se říct, že vedle bohumínské Bedrunky byl jeho dalším oblíbeným klubíkem jablunkovský Southock – Rock café, kde začal pořádat Bass Occupation a havířovské Ačka, kde se seznámil s Dareen, Goofee, Owec, Repit, Ronygee.

Roku 2007 se přidává ke klukům z havířovské Audiobush crew.
O pár let později v roce 2010 spojí své síly s mladým nažhaveným djem Ron-Xem a začínají pořádat Future control, který spolu s další ukrutnou posilou v podobě Dje Spectaculara vytunili z malé klubovky do podoby vyšperkované párty, kterou poctili svou návštěvou např. Jade, Fourward, Counterstrike, X morph, B-complex, Qo, Computer artist, Sayko, Pixie, C-phone, Elvis, Dry-rot, Imo-tep a další…

Dále pořádá pravidelnou party Silesian Jungle Attack. Párty zaměřená na reggae vs raggajungle music, kde pozývá top artist z cz a pl např. Kattygyal Kenta, nebo Mc Mikael.
Samotný Cooldy dále hrál na párties jako třeba Jungle Warfare, Beats For Love, LIR warm ups, SSD
Na stagi se ukázal také s Beny Page, Nanci and Phoebe, John B, Concord Dawn, Deadly Hunta, Trei, Jade, B-Complex a další…

Na závěr je nutno řici, že DJ Cooldy je tak trochu staromil. Nepodlehl totiž dnešní zrychlené době, ale rozjíždí svoje euforizující mixy na staré dobré vinylové placky.
Reprezentuje Audiobush Crew, Future Control

Komentáře: