MC ZACHY

MC Zachy je pražský MC věnující se hlavně žánrům jako hip-hop, reggae, reggae-jungle, dancehall, reggaeton, drum’n’bass, house, bassline, garage, live music s živými instrumenty a dalším elektronickým stylům.

Svou cestu začal jako samostatný článek roku 2005. Toto samostatné období však nemělo dlouhého trvání a brzy se přichomítl k založení uskupení nazvaného ‚T.C.Z‚ aka ‚Ti, Co Zbyli‚, kde působil společně s MC Pragolips a DJ Watra.

Po nějakém čase se jejich cesty rozešly a Zachy se stal členem partičky ‚Ragga Brigade‚, kde začaly první experimenty s kombinací živých nástrojů, elektronických beatů a českých vokálů. Po boku DJ Blofelda dotahují tento projekt až pod hlavičku labelu ‚Beatlife‚ s jehož zánikem zaniká i uskupení ‚Ragga Brigade‘.

Dalším milníkem Zachyho příběhu je jeho spolupráce s DJ Murte, kterému společně s Mic-key Dreadalist, nazpíval jeden z prvních dubplates kompletně v češtině. Aby se ujistil o tom, že drum’n’bass a český jazyk jdou dohromady, absolvuje v roce 2009 a 2010 soutěž ‚Ring For MC’s‚, kde končí jednou na 2. místě a podruhé na 3. místě.

Roku 2015 vydává pod hlavičkou ‚zAchy Arts‚ desku nazvanou ‚Vyber Si‚ a začíná spolupracovat na regulerní bázi s DJ Rich.

V roce 2017 se stává členem uskupení ‚raggajungle.cz‚.

Za celou dobu svého působení vystoupil v Zachy s následujícími DJs a projekty: ‚Rich‘, ‚Bassstien‚, ‚Scarface‚, ‚Katcha‚, ‚Babe LN‚, ‚Murte‚, ‚Herbyboy‚, ‚Eska‚, ‚Pe:Te‚, ‚Mazzon‚, ‚Ozone‚, ‚Blofeld‚, ‚Pixie‚, ‚Mikkim‚ a vystoupil na akcích a festivalech jako: ‚Rock for Churchill‚, ‚Loopside Festival‚, ‚Let it Roll‚, ‚Hiphop Kemp‚.

Komentáře: