MIKKIM

MikkiM – producent, muzikant a DJ – je skutečným průkopníkem propojení hudebních stylů. Jeho energií nabitá hudba a nekompromisní nabité DJské sety a živá show dostávají do varu fanoušky napříč žánry po celém světě. Jako producent již vydal tři dlouhohrající desky, sedm vinylů a nepočítaně digitálních singlů. Za své druhé album “Offbeat Rhapsody“, z časti nahrávané v Kingstonu na Jamajce získal nejvyšší možné domácí ocenění, a sice cenu Anděl za album roku 2012. Z úspěchu alba těžil i nadále a jako historicky první český DJ byl v roce 2013 pozván i na jeden z nejprestižnějších světových festivalů Glastonbury.

Právě díky různorodosti své produkce a širokému DJskému záběru dokáže MikkiM rozproudit párty téměř jakéhokoli stylu. Je schopen zahrát sety plné současné našláplé bass music okořeněné ragga prvky, jungle a drum & bass, stejně jako tvrdší žánry jako raggatek a hardtek. Sety se liší podle typu párty kde hraje, jedním si vžak můžete být jistí, s MikkiMem zažijete parádní mejdan! Na party ho za mikrofonem často doprovází jeden z nejlepších domácích MCs Dave Trumpeteer, který jeho sety obzvláštňuje i precizní hrou na trubku. Častá je i spolupráce s MC Turnerem, lídrem kapely Ting. Většína jeho tvrdší raggatekové produkce mu pravidelně vychází na jednom z nejrespektovanějších anglických labelů z této scény – Amen4Tekno. Jeho boční projekt jménem „Boby Hukot“ se zase zaměřuje na balkánskou taneční muziku a electroswing.

Zahrál si již ve většině evropských zemí i na americkém kontinentu, častokrát jako headliner klubových nocí nebo festivalů, za sebou má vystoupení na prestižních zahraničních festivalech jako Glastonbury, Boomtown, Burning Man a mnoha jiných. Na svých deskách a živých vystoupeních mnohokrát spolupracoval se známými jmény, častokráte legendami svého žánru. Je také úzce propojen s unikátním pražským klubem Cross, kde má pár pater nad klubem své studio a základnu svého labelu Big Bong Records.

Soundcloud: