MAD4CE

DJ Mad4ce je multižánrový dj a promotér věnující se taneční muzice již od roku 1999. Jeho hudební začátky jsou silně spojeny s freeparty kultůrou, soundsystémem Aphrikka, posléze Roots’n’Future. Začínal hrát v dnes již neexistujícím pražském reggae klubu Zion, reggae a dubovou muziku.

Stěžejním okamžikem pro jeho směřování byl teknival 2000 v Lipnici, kde strávil většinu času v chilloutu soundsystému Konglomeira, kde se po většinu času hrála v té době moc neslýchaná kombinace reggae, dancehallu a hiphopu s drum’n’bassem. Odtud přivezený mixtape Ragga Bass od HSK a posléze návštěva britských ostrovů naprosto určila jeho budoucí hudební zaměření.

Od počátku se zaměřuje převážně na drum’n’bass/jungle music, s vlivy reggae, dancehallu a dubu. Komplikované resamplované bicí smyčky, původně pochazející ze starých nahrávek funku a jazzu, reggae prvky a ragga vokály, basová linka jako vedoucí nástroj, dubový přístup k zvukovému mixu.

Mezi lety 2004-2007 společně se svým kolegou Chong X, tou dobou ještě raggajunglovým producentem, objeli nepřeberné množství akcí po České republice, včetně několika vyjížděk do zahraničí.

Okolo roků 2007-2008 se jeho zájem rozšiřuje o Bass music, přícházející v té době z britských ostrovů. Dubstep, grime, house, uk garage, uk funky a další podžánry definované rychlostí 125-150 bpm a výraznou basovou linkou v popředí a zajímavými rytmy, často inspirovanými africkou nebo latinsko-americkou hudbou.

Od roku 2007 pořádá se svým kolegou dj Telkou a podporou pražského klubu Cross drum’n’bass a ragga-jungle party JUNGLIST CALL, na kterou za posledních 8 let společně přivezli velký počet zásadních producentů, djů a mc’s z celé historie raggajungle a d’n’b.

Zahrál na akcích společně např. s Rebel MC, Ray Keith, Micky Finn, Terry T, Kenny Ken, Remarc, Krinjah, Ragga Twins, Top Cat, Daddy Freddy, Tenor Fly,  Mc Apache, Demolition Man, Tippa Irie, Sweetie Irie, Navigator Mc, Psychofreud, Nicky Blackmarket, Slipmatt, Altern8, Kenny Ken, Dreadzone, Serum, Bladerunner, Dj Gold, Warrior One, Aphrodite, Serial Killaz, Jacky Murda, King Yoof atd.

Komentáře: