BENNY PAGE NA CULTURAL REGGAE VIBEZ 2017

Ano, čtete správně. Na letošním ročníku hořického festivalu Cultural Reggae Vibez vystoupí legenda raggajungle/drum’n’bass scény Benny Page.

Něco málo o Bennym

Pan Page (což je jeho skutečné příjmení) se narodil v anglickém městě Reading a již od mala měl díky svému otci sklony k hudbě. Ve věku 12ti let začal hrát na bicí a kytaru a zároveň začal polehounku přičichávát ke zvuku tehdejší britské undergroundové scény. Ovlivněn jungle releasy z let devadesátých začal Benny ve svých 15ti letech dělat první pokusy se sequencerem patřícím jeho otci a o rok později nastoupil na dvouletý kurz hudební technologie. Čím více hodin Benny zameškal v práci, tím více se vyvíjel jeho charakteristický, pro ucho chytlavý, zvuk až najednou roku 2002 byl připraven vyrazit s kůží na trh. Prvním, kdo si jeho talentu všiml, byl label z jižní části Londýna nazvaný Cutterz Choice, na kterém vydal nespočet releasů včetně remixu Aphroditova songu ‚Stalker‘, či hymny ‚Sneaker Pimp‘. Ta se zalíbila Johnu Peelovi, který jí zařadil do svého pořadu na Radiu 1 a tím pomohl dostat Bennyho jméno do mezinárodního povědomí.

S takovou podporou v zádech se jeho jméno brzy stalo velice žádaným napříč drum’n’bass/jungle komunitou, což vedlo ke spojení s lidmi jako Nicky Blackmarket nebo DJ Bailey. Ke skutečnému průlomu došlo, až když Shy Fx slyšel Bennyho tracky v pořadu DJ Baileyho. Stačil jeden telefonát a BIM! – Benny podepsal smlouvu s labelem Digital Soundboy. Stalo se tomu tak v roce 2006.

Cultural Reggae Vibez 2017

Jak již bylo napsáno v úvodu, tento DJ a producent, který má na svém kontě hitovky jako: ‚Crying Out‘, ‚Rub a Dub‘, ‚Turn Down The Lights‘, ‚Bang, Bang!‘ nebo ‚England Story‘, vystoupí na letošním ročníku CRV festivalu v Hořicích, který proběhne ke konci června. Přesný datum jeho vystoupení zatím nebyl zveřejněn, proto bedlivě sledujte oficiální stránky festivalu www.culturalreggaevibez.cz/, kde se již brzy dozvíte bližší info.

Podpořte CRV na HitHit

Cultural Reggae Vibez potřebují podporu nás všech a proto rozjeli crowdfundingovou kampaň na webu HitHit. Pokud se na festival chystáte, nebo k němu chováte přízeň, určitě mrkněte na zajímavou paletu možností, jak festivalu přispět nějakou tu korunu.

Komentáře:

RelatedPost