BENNY PAGE A DOPE AMMO JIŽ TENTO PÁTEK V OSTRAVĚ

Již tento pátek se ostravský klub Marley otřese v základech pod tíhou jungle vibrací. Do ČR totiž přiletí Benny Page a Dope Ammo, aby nám představili své nové releasy.

Ano, čtete správně. Již tento pátek 30. listopadu 2018 se do ostravského klubu Marley vrací akce nazvaná Jungle Warfare, aby zde pohostila to nejlepší ze zahraniční i tuzemské jungle scény. Na dvou stejdžích se tak můžete těšit na taková jména jako právě Benny Page, či Dope Ammo, ale i třeba českého Mikkima, Hundreada, Riche, Coltcha United, polského Vargase a spoustu dalších.

BENNY PAGE a jeho P.U.R.P.L.E. LP TOUR

Pan Page (což je jeho skutečné příjmení) se narodil v anglickém městě Reading a již odmala měl díky svému otci sklony k hudbě. Ve věku 12ti let začal hrát na bicí a kytaru a zároveň začal polehounku přičichávát ke zvuku tehdejší britské undergroundové scény. Ovlivněn jungle releasy z let devadesátých začal Benny ve svých 15ti letech dělat první pokusy se sequencerem patřícím jeho otci a o rok později nastoupil na dvouletý kurz hudební technologie. Čím více hodin Benny zameškal v práci, tím více se vyvíjel jeho charakteristický, pro ucho chytlavý, zvuk až najednou roku 2002 byl připraven vyrazit s kůží na trh. Prvním, kdo si jeho talentu všiml, byl label z jižní části Londýna nazvaný Cutterz Choice, na kterém vydal nespočet releasů včetně remixu Aphroditova songu ‚Stalker‘, či hymny ‚Sneaker Pimp‘. Ta se zalíbila Johnu Peelovi, který jí zařadil do svého pořadu na Radiu 1 a tím pomohl dostat Bennyho jméno do mezinárodního povědomí.

S takovou podporou v zádech se jeho jméno brzy stalo velice žádaným napříč drum’n’bass/jungle komunitou, což vedlo ke spojení s lidmi jako Nicky Blackmarket nebo DJ Bailey. Ke skutečnému průlomu došlo, až když Shy Fx slyšel Bennyho tracky v pořadu DJ Baileyho. Stačil jeden telefonát a BIM! – Benny podepsal smlouvu s labelem Digital Soundboy. Stalo se tomu tak v roce 2006.

V roce 2018 Benny vydává P.U.R.P.L.E. LP společně se Sweetie Irie, na kterém hostuje další jména jako např. Congo Natty, Eva Lazarus a další. A právě s tímto LP vyráží na tour, jehož jednou zastávkou bude i Ostrava.

DOPE AMMO a jeho INFLUENCE LP TOUR

Dope Ammo bylo založeno v roce 1998 a v současné chvíli je jedním z předních světových labelů/producentů s velice charakteristickým jungle/dnb zvukem.

Za tu dobu se Dope Ammo podařilo vytvořit takové hitovky jako třeba Kill Bill, Roots & Culture, či remix pro Mickey Finn & Aphrodite – Bad Ass. S takovými hity objezdil celý svět a headlinoval na předních akcích jako Boomtown Fair, Nass Festival, Snowbombing, či Fusion Festival v německém Berlíně. Spolupracoval s nejpřednějšími jmény jungle a dnb scény, jako třeba Benny Page, či Serial Killaz a pyšní se hromadou remixů, z nichž vyčnívá taková věc, jako song ‚Faded‘ od Alana Walkera, který vyšel pod hlavičkou nakladatelství SONY.

Nedávno vydal DOPE AMMO své nové LP nazvané ‚INFLUENCE‘, s kterým dorazí i do Ostravy.

Komentáře:

RelatedPost